logo

W DREWNIE

ROBIONE

telefon

Styl skandynawski jeśli chodzi o urządzenie wnętrz i obejść wokół budynków od kilku lat cieszy się ogromną popularnością, gwarantuje bowiem naprawdę wyjątkowy efekt wizualny. Czym dokładnie powinna cechować się altanka ogrodowa wykończona właśnie w takiej stylistyce?

 

Naturalne materiały przede wszystkim

 

Jednym z najważniejszych kryteriów jest to, aby taka altanka ogrodowa była wykonana z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Chodzi jednak nie tylko o wygląd i działanie z korzyścią dla środowiska, ale również o łatwiejsze złożenie takiej konstrukcji. Dodatkowym atutem jest duże pole do popisu jeśli chodzi o dobór dodatków, drewno jest bowiem naprawdę wdzięcznym pod tym względem materiałem.

 

Prostota niemniej istotna

 

Altanka ogrodowa w stylu skandynawskim powinna cechować się również prostotą konstrukcji, choćby taką, jak oferowane przez nas domki drewniane. Powinno się więc unikać przerostu formy nad treścią, w tym skomplikowanych dekorów, a stawiać raczej na prostotę formy oraz minimalizm. Te dwa określenia również kojarzone są ze stylem skandynawskim, tak uniwersalnym w ostatnich latach.

 

Solidność wykonania

 

Istotnym kryterium jest również to, aby altanka ogrodowa była solidnie wykonana, bowiem jakość także ma istotne znaczenie w przypadku tej stylistyki. Konieczny jest więc wybór sezonowanego drewna, które będzie bardzo dobrze ostrugane i wysuszone. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że taka altanka okaże się solidna.

 

Subtelne dekoracje ulokowane pod altanką

 

Altanka ogrodowa w stylu skandynawskim to także to, co znajduje się pod nią. Dlatego też szczególnie poleca się tkaniny oraz pledy w spokojnych kolorach ziemi, czerni i bieli,  a także różnego rodzaju akcenty kolorystyczne, które dopełnią taką stylistykę.

 

Jak widać w przypadku zakupu altanki ogrodowej w stylu skandynawskim powinno charakteryzować ją kilka kluczowych elementów. Sprawią one, że całość będzie prezentowała się naprawdę wyjątkowo i z pewnością przyciągnie wzrok gości. Realizacją domków i altan z drewna zajmujemy się również w naszej firmie.

 

Altanka ogrodowa w stylu skandynawskim. Czym powinna się charakteryzować?

25 sierpnia 2021
logo

W DREWNIE

ROBIONE